Hizmetlerimiz

Bireysel Hizmetlerimiz

Bien Sigorta'nın konusunda deneyimli uzmanları, bireylerin can, mal varlıkları ve sorumluluklarına karşı alternatifli sigorta çözümleri üretmektedirler.

Bireyin sahip olduğu riskleri doğru tanımlayarak ve analiz ederek çalışmalar yapan uzmanlarımız bireylere fiyat ve teminat kapsamı açısından en uygun sigorta çözümlerini sunmakta ve rekabet üstünlüğüne sahip bulunmaktadır.

Hasar anında hasar departmanımız ile irtibata geçen müşterilerimiz, dosya açılması, ekspertiz çalışmalarının takip edilmesi, hasar evraklarının sigorta şirketine yönlendirilmesi, dosya takibi, tazminat ödeme takibi hizmetlerinden faydalanarak, hasarlarını en kısa süre içerisinde tazmin etmektedir.

Kurumsal Hizmetlerimiz

Risk Yönetimi

Bien Sigorta'nın konusunda deneyimli uzmanları, kurumların fiziksel değerlerini ve sorumluluklarını olası risklere karşı güvence altına almadan önce; risklerin tanımlanması ve analiz edilmesi, potansiyel hasarların değerlendirilmesi ve risklere karşı uygulanacak koruma yöntemlerinin belirlenmesi amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışma süresince ayrıca risklerin "iyileştirilmesi" ne yönelik öneri paketi hazırlanması ile birlikte sigorta uygulamalarına başlanmaktadır.

Bien Sigorta, kurumlara yönelik hizmet yelpazesi içinde kurumda çalışan kişilerin can, mal varlıklarını ve sorumluluklarını da sigorta teminat kapsamı altına alma yönünde çalışmalar yapmaktadır.

Sigorta Yönetimi

Şirketimiz çalıştığı çok sayıda sigorta şirketi ve uluslararası broker ile geliştirildiği işbirliği ile, kurumlara fiyat ve teminat kapsamı açısından en uygun sigorta çözümlerini sunmakta rekabet üstünlüğüne sahip bulunmaktadır.

Sigorta yönetimi, riske göre özel şartların belirlenmesi ve sigorta şirketi alternatifli teklif çalışmalarıyla başlatılmakta, tekliifin onaylanmasından sonra ise, poliçelerin en kısa sürede teslim edilmesiyle devam etmektedir. Şirketimiz ayrıca hizmet verdiği kurumların sigorta dönemi içinde gelişen ihtiyaçlarını takip ederek sigorta çözümleri önermektedir. Sigorta dönemi sonunda ise gerek "risk yönetimi" ve gerekse "sigorta yönetimi" başlıkları altında belirtilen çalışmalar yeni sigorta dönemi için tekrarlanmaktadır.

Kurumlara Yönelik Sigorta Çözümlerimizden Örnekler

Yangın ve Kar Kaybı Sigortaları (Fabrika, İşyeri, Otel, Akaryakıt sigortaları gibi)

Kasko Filo Sigortaları

Nakliyat Sigortaları (Emptea, Tekne, Gemi, Navlun sigortaları)

Üçüncü Sahış ve Ürün Sorumluluk Sigortaları

İşveren Sorumluluk Sigortaları

Mesleki Sorumluluk Sigortaları

Hırsızlık Sigortaları

Havacılık Sigortaları

Mühendislik Sigortaları (İnşaat, Montaj, Elektronik Cihaz ve Makine Kırılması Sigortaları)

Tarım Sigortaları

Grup Ferdi Kaza Sigortaları

Grup Sağlık Sigortaları

Grup Bireysel Emeklilik Sözleşmeleri

Hasar Yönetimi

Hizmetimizin en önemli adımlarından biri olan "Hasar Yönetimi" çalışmalarımız, "Risk ve Sigorta Yönetimi" çalışmalarımızın en başından doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılmasıyla başarıya ulaşmaktadır. Risk gerçekleştiğinde şirketimizin hasar departmanı ile irtibata geçen müşterilerimiz, dosya açılması, ekspertiz çalaışmalarının takip edilmesi, hasar evraklarının sigorta şirketine yönlendirilmesi, dosya takibi, tazminat ödeme takibi hizmetlerimizden faydalanarak, hasarlarınıen kısa süre içersinde tazmin etmektedirler.

Proje Yönetimi

Kurumsal sigortacılıkta elde ettiğimiz sayısız tecrübe ile, kurumların ve kurumların müşterilerinin sigorta ihtiyaçları için projeler geliştiriyor, yeni ürün gamları oluşturuyoruz.

İhtiyaca yönelik özel bir sigorta ürünü oluşturmak için şirketimiz ile çalışan kurumlara araştırma, projelendirme, marka oluşturma, sigorta şirketi bulunmasıi ürünün fiyatlandırılması, tanıtım, online uygulamalar, bilgi ve hasar destek hizmetlerini veriyoruz.